Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Nowy program edukacyjny na lata 2014-2020

Od 1 stycznia 2014 roku program "Młodzież w działaniu" zostaje zastąpiony programem Erasmus+. Na poniższej stronie będą zamieszczane informacje jedynie dla beneficjentów programu, których projekty nie zostały jeszcze zakończone. Instytucje zainteresowane udziałem w nowym programie zapraszamy na: www.erasmusplus.org.pl.

Młodzież w Działaniu
Komisja Europejska Fundacja Rozwmoju Systemu Edukacji

Ubezpieczenie wolontariuszy

Wszystkim wolontariuszom uczestniczącym w EVS przysługuje prawo do skorzystania ze specjalnego planu ubezpieczenia grupowego opracowanego specjalnie dla nich w celu ochrony podczas pobytu za granicą. Ochrona ubezpieczeniowa jest oferowana wolontariuszom bezpłatnie i gwarantuje dostęp do systemu ubezpieczeń, który może okazać się przydatny w przypadku problemów medycznych, stomatologicznych, inwalidztwa lub odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie to finansowane jest przez Komisję Europejską, a zarządza nim firma MSH International.

Organizacje biorące udział w Akcji 2 programu "Młodzież w działaniu" mają obowiązek ubezpieczyć wolontariuszy w Towarzystwie Ubezpieczeniowym MSH International. Zgłoszenie wolontariusza do planu ubezpieczeniowego następuje poprzez zarejestrowanie go w specjalnym systemie online. Za ubezpieczenie każdego wolontariusza, podobnie jak i za cały projekt, odpowiedzialna jest organizacja koordynująca, jednak ze względów praktycznych może przekazać to zadanie organizacji goszczącej lub wysyłającej.

Jak to zrobić?

 1. Wejdź na stronę www.msh-intl.com/global- strona dostępna jest w języku angielskim, francuskim i niemieckim.
 2. Wybierz link a "European Commission”, “European Voluntary Service” i  “Enrolment”
 3. Jeżeli dokonujesz rejestracji po raz pierwszy, kliknij "Nowy użytkownik"( New user), aby założyć konto twojej organizacji. Wpisz nazwę organizacji, hasło[1] i email. Gdy zalogujesz się na stronie po raz kolejny, nie będziesz musiał ponownie wypełniać pól dotyczących twojej organizacji, organizacji partnerskiej i Narodowej Agencji.
 4. Jeżeli stworzyłeś profil organizacji wcześniej, wpisz w polu logowania nazwę użytkownika i hasło.
 5. Po zalogowaniu kliknij "start a new enrolment”, aby zarejestrować w systemie nowego wolontariusza
 6. Pamiętaj, aby podczas rejestracji nowego wolontariusza posługiwać się aktualnym kodem do ubezpieczenia. Kod został ci przekazany przez Polską Narodową Agencję wraz z informacją o dofinansowaniu projektu. Jeżeli projekt został dofinansowany w innym kraju, poproś o kod swoją organizację partnerską.
 7. Wypełnij wszystkie wymagane pola, a następnie zatwierdź  kompletny formularz.  Tylko kompletnie wypełniony formularz można wysłać do MSH International. W kazdej chwili możesz zapisać dokument i wrócić do jego wypełniania później.
 8. Po wypełenieniu całego dokumentu należy wysłać dokument. ("Send). Po wysłaniu tego dokumentu automatyczne potwierdzenie ubezpieczenia zostaje wysłane do organizacji wysyłającej, goszczącej oraz Narodowej Agencji.
 9. Jeżeli wysłałeś już aplikację ubezpieczeniową, wydrukuj ją. Wydrukowana aplikacja powinna zostać podpisana przez wolontariusza oraz przez osobę z organizacji ubezpieczającej, czyli np. Organizacji koordynującej. Następnie podpisaną aplikację należy przesłać do MSH International  na numer + 33 1 44 20 48 79 lub mailem na adres indiveurope@msh-intl. Pamiętaj! Ubezpieczenie będzie obowiązywać tylko i wyłącznie wtedy, gdy prześlesz podpisany formularz do MSH International!
 10. Po zapisaniu wolontariusza do systemu grupowego ubezpieczenia wolontariusz otrzyma list powitalny, certyfikat potwierdzający ubezpieczenie oraz formularz zwrotu kosztów.
   

PRAKTYCZNY PRZEWODNIK DLA ORGANIZACJI PO SYSTEMIE ONLINE MSH INTERNATIONAL

ZESTAWIENIE ZASAD UBEZPIECZENIA MSH INTERNATIONAL

PodglądZałącznikWielkość
przewodnik_dla_organizacji.pdf40.97 KB
zasady_ubezpieczenia.pdf314.18 KB

Kalendarz wydarzeń

Program Młodzież w Działaniu