Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Nowy program edukacyjny na lata 2014-2020

Od 1 stycznia 2014 roku program "Młodzież w działaniu" zostaje zastąpiony programem Erasmus+. Na poniższej stronie będą zamieszczane informacje jedynie dla beneficjentów programu, których projekty nie zostały jeszcze zakończone. Instytucje zainteresowane udziałem w nowym programie zapraszamy na: www.erasmusplus.org.pl.

Młodzież w Działaniu
Komisja Europejska Fundacja Rozwmoju Systemu Edukacji

Byliście już na wakacjach? Skorzystajcie z nawiązanych kontaktów - zróbcie ze znajomymi projekt MIM!

Byliście już na wakacjach? Skorzystajcie z nawiązanych kontaktów - zróbcie ze znajomymi projekt MIM! | www.mlodziez.org.pl

W czasie zagranicznych wyjazdów wakacyjnych, letnich obozów, festiwali muzycznych i innych imprez  z pewnością poznaliście ciekawych ludzi z innych krajów europejskich, z którymi chcecie utrzymać kontakt. A wiadomo, nic tak nie integruje jak wspólne działanie!

Zawiązane przyjaźnie możecie kontynuować realizując razem projekt MIĘDZYNARODOWEJ INICJATYWY MŁODZIEŻOWEJ w skrócie "MIM". To projekt prowadzony jednocześnie przez minimum 2 grupy partnerskie w swoim miejscu zamieszkania lub regionie przez okres minimum 3 miesięcy. Dla przykładu:

    

Wybierzcie temat, który interesuje zarówno Was jak i  Waszych kolegów z zagranicy. O dofinansowanie na realizację projektu możecie się starać w ramach Akcji 1.2. Inicjatywy Młodzieżowe w ostatnim dostępnym w tym roku terminie składania wniosków, czyli 1 października.

Jakie są szanse na dofinansowanie?
Duuuuuże! Pomimo tego, że Akcji 1.2. cieszy się w tym roku zwiększonym zainteresowaniem, Wasze szanse na dofinansowanie są duże, bowiem projekty Międzynarodowych Inicjatyw traktowane są priorytetowo w procesie oceny wniosków.

Szukacie partnerów do projektu?
Jeśli jeszcze nie nawiązaliście kontaktów międzynarodowych skorzystajcie z międzynarodowej wyszukiwarki OTLAS. Możesz również skontaktować się z nami.

Szukacie przykładów takich projektów?

  • Wakacyjna Akademia Współpracy zorganizowana przez młodzież mieszkającą po obu stronach Cieszyna, której celem było zapewnienie aktywnego i ciekawego czasu tym rówieśnikom, którzy nie mogli wyjechać na wakacje,
  • Młodzi Aktywni/Active Minds - wolontariackie działania organizowane przez młodzież mieszkającą w pobliżu granicy polsko-niemieckiej na rzecz poprawy sytuacji bezdomnych zwierząt.
  •  Podaj kabel– projekt służył ożywieniu sceny klubowej Cieszyna oraz nawiązaniu współpracy między artystami z Polski i Czech zajmujących się sztuką dj-ingu i vj-ingu.
     

Zapraszamy również do obejrzenia formularza wniosku  oraz porozumienia partnerskiego wraz z pomocnymi wskazówkami (w załączeniu na dole strony) oraz zapoznania się z zasadami konkursu.

Chętnie skonsultujemy Wasze pomysły projekty międzynarodowe!

Magda Paszkowska
tel. 22 46 31 416, e-mail: mpaszkowska@frse.org.pl

Adam Kułanowski
tel. 22 46 31 414, e-mail: akulanowski@frse.org.pl

PodglądZałącznikWielkość
wniosek_2013_wskazowki.pdf4.95 MB
porozumienie_partnerskie_wskazowki.pdf548.66 KB

Kalendarz wydarzeń

Program Młodzież w Działaniu