Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Nowy program edukacyjny na lata 2014-2020

Od 1 stycznia 2014 roku program "Młodzież w działaniu" zostaje zastąpiony programem Erasmus+. Na poniższej stronie będą zamieszczane informacje jedynie dla beneficjentów programu, których projekty nie zostały jeszcze zakończone. Instytucje zainteresowane udziałem w nowym programie zapraszamy na: www.erasmusplus.org.pl.

Młodzież w Działaniu
Komisja Europejska Fundacja Rozwmoju Systemu Edukacji

Młodzież a sprawy publiczne - pomyślcie o projekcie w ramach Akcji 1.3!

Młodzież a sprawy publiczne - pomyślcie o projekcie w ramach Akcji 1.3! | www.mlodziez.org.pl

System polityczny, demokracja, społeczeństwo obywatelskie...Słyszycie i czytacie o nich często. Ale jak przekuć to na konkrety? I na dodatek odnaleźć w nich miejsce i rolę dla młodego człowieka? Weźcie sprawy w swoje ręce i pomyślcie nad projektem!

Taki właśnie jest cel jednej z akcji Programu "Młodzież w działaniu". Krytyczne ale i konstruktywne patrzenie na rzeczywistość społeczną i polityczną, poznanie założeń i podstaw systemu prawnego i politycznego w jakim żyjemy, zainspirowanie do brania odpowiedzalności za innych i za siebie, uczynienie swojego głosu słyszalnym - to główne jej założenia.

Co ważne, projekty te umożliwiają prowadzenie działań lokalnych czy regionalnych oraz międzynarodowych. Trzeba prowadzić je i przygotować we współpracy z zagranicznymi partnerami. To dobra okazja by podpatrzeć inne doświadczenia i rozwiązania by spróbować przenieść je do swoich realiów.

W taki projekt musi zaangażować się conajmniej 16 osób w wieku 13-30 lat przez okres conajmniej 3 miesięcy. Po stronie polskiej jak i zagranicznej musi zaangażować się conajmniej dwóch partnerów, np: stowarzyszenie młodzieżowe i samorząd lokalny z Polski i podobny układ po stronie zagranicznej.

Taki projekt to dobra okazja na przedstawienie na forum publicznym problemów i ich rozwiązań, na bezpośrednie spotkanie z lokalnymi politykami i urzędnikami, którzy mają spory wpływ na naszą rzeczywistość.

Debaty, warsztaty, akcje społeczne, szkolenia, dyskusje...Przekrój tego co możecie zrobić jest tak duży jak Wasza wyobraźnia. Najważniejsze to wybrać temat.

  
 

Wybierzcie temat, który interesuje zarówno Was jak i  Waszych parnertów z zagranicy. O dofinansowanie na realizację projektu możecie się starać w ostatnim tegorocznym konkursie -  1 października 2013.

Jakie są szanse na dofinansowanie?
Szanse są spore. Dofinansowanie sięga 75% kosztów projektu, kwota naszego wsparcia nie może przekroczyć 50 tys EUR.

Szukacie partnerów do projektu?
Jeśli jeszcze nie nawiązaliście kontaktów międzynarodowych skorzystajcie z międzynarodowej wyszukiwarki OTLAS. Możesz również skontaktować się z nami.

Szukacie przykładów takich projektów?

  • Nic o nas bez nas celem projektu, który angażował młodzież w wieku 17-22 lat, była wymiana doświadczeń i zdobycie wiedzy dotyczącej funkcjonowania polityki młodzieżowej w różnych krajach. Próbowano również nawiązać dialogu pomiędzy przedstawicielami instytucji odpowiedzialnych za życie publiczne a przedstawicielami organizacji i środowisk młodzieżowych,
  • Kibice w swoim mieście -  to projekt skierowany do młodych fanów piłki nożnej z Łodzi i Chorzowa, którego celem było poprawa wizerunku polskiego kibica, zazwyczaj kojarzonego z przemocą czy rasizmem.

Zapraszamy również do obejrzenia formularza wniosku oraz zapoznania się z zasadami konkursu.

Chętnie skonsultujemy Wasze pomysły projekty międzynarodowe!

Zapraszamy do kontaktu!

                      

Kalendarz wydarzeń

Program Młodzież w Działaniu