Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Nowy program edukacyjny na lata 2014-2020

Od 1 stycznia 2014 roku program "Młodzież w działaniu" zostaje zastąpiony programem Erasmus+. Na poniższej stronie będą zamieszczane informacje jedynie dla beneficjentów programu, których projekty nie zostały jeszcze zakończone. Instytucje zainteresowane udziałem w nowym programie zapraszamy na: www.erasmusplus.org.pl.

Młodzież w Działaniu
Komisja Europejska Fundacja Rozwmoju Systemu Edukacji

Eurodesk w nowych barwach

Eurodesk w nowych barwach | www.mlodziez.org.pl

Nasz kluczowy partner - Eurodesk - zmienił stronę. Na bardziej przejrzystą, dynamiczną, kolorową. Dodano też kilka nowości. Teraz szukanie informacji jest jeszcze łatwiejsze.

Jej wygląd zmienił się bardziej niż zawartość. Najważniejszą częścią nowej strony pozostaje baza programów grantowych – od zawsze najpopularniejsza podstrona eurodesk.pl. W dalszym ciągu będzie można ją przeszukiwać tematycznie, alfabetycznie, według fundatorów i - ulubionych przez naszych użytkowników -  deadlinów. Tyle że teraz nawigowanie po bazie powinno być znacznie łatwiejsze, bo wszystkie informacje są na jednej stronie - w tabeli.

Łatwiej powinno być też tym, którzy szukają szkoleń i projektów, do których można się przyłączyć. Na starej stronie oba te rodzaje zawartości znajdowały się w dziale „Partnerzy”. Teraz zostały rozbite na „Projekty” i „Szkolenia”. Z kolei tym co na starej stronie było „Projektami” na nowej jest „Inspiracjami" – wszak to opisy najlepszych projektów zrealizowanych w ramach znajdujących się na naszej stronie programów grantowych, które mają pokazać, jakie działania można w ramach tych programów realizować i inspirować właśnie.

Na nowej stronie jest też kilka nowości. „Eurokalendarz” to wykaz najważniejszych europejskich wydarzeń, dni, tygodni i kampanii – dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. „Informacja młodzieżowa” traktuje o tym czego… nie ma. W Polsce. Czyli działających w całej niemal Europie systemach informacji i doradztwa dla młodzieży – ich  celach, zasadach i przyczynach, dla których większość krajów takie systemy finansuje.  I nowość ostatnia, chyba najważniejsza nowy newsletter – „Eurokursor-Granty”, wykaz aktualnych programów w jednym newsletterze. Z automatu otrzymają go wszyscy  subskrybenci dotychczasowych newsletterów.

Mamy nadzieję, że po oswojeniu się z nawigacją i nowymi nazwami niektórych podstron stali użytkownicy eurodesk.pl uznają nową stronę za bardziej funkcjonalną od poprzedniej. I pozytywnie przyjmą kolejne funkcjonalności, które będą się na niej pojawiać. Bo choć prace nad stroną trwały nie od wczoraj to nie wszystkie pomysły udało się zrealizować. Kolejne już czekają w kolejce na realizację.

Kalendarz wydarzeń

Program Młodzież w Działaniu