Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Nowy program edukacyjny na lata 2014-2020

Od 1 stycznia 2014 roku program "Młodzież w działaniu" zostaje zastąpiony programem Erasmus+. Na poniższej stronie będą zamieszczane informacje jedynie dla beneficjentów programu, których projekty nie zostały jeszcze zakończone. Instytucje zainteresowane udziałem w nowym programie zapraszamy na: www.erasmusplus.org.pl.

Młodzież w Działaniu
Komisja Europejska Fundacja Rozwmoju Systemu Edukacji

Znamy zwycięzców w konkursach EDUinspiracje oraz EDUinspirator

Znamy zwycięzców w konkursach EDUinspiracje oraz EDUinspirator  | www.mlodziez.org.pl

Stowarzyszenie Arteria z Gdynii oraz Mateusz Piątkiewicz z Domu Kultury we Włoszczowie to zwycięzcy konkursu w kategorii edukacji pozaformalnej młodzieży.

 

Dwunastu laureatów konkursu EDUinspiracje oraz EDUinspirator odebrało nagrody podczas Gali Wręczenia Nagród Edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Uroczystość odbyła się 20 listopada w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Po oficjalnym otwarciu gali uczestnicy wysłuchali wykładu inauguracyjnego. Przeprowadził go Mateusz Grzesiak, trener rozwoju osobistego i coach, uczący ludzi świadomego myślenia oraz rozwiązywania problemów prywatnych i zawodowych. Podczas swojego wystąpienia mówił, jak inspirować i zachęcać innych do działania, uczyć się i rozwijać własne zainteresowania.

Rozdaniu nagród towarzyszyły olbrzymie emocje, ponieważ nazwiska laureatów w konkursie EDUinspirator oraz nazwy organizacji, które zwyciężyły w konkursie EDUinspiracje, do samego końca były utrzymane w tajemnicy. Laureatów ogłoszono dopiero w trakcie gali. Dla wielu osób wygrana była dużym zaskoczeniem.

Cel konkursu jest jednak zawsze ten sam, wyłonienie najlepszych projektów dofinansowanych przez FRSE oraz promocja przedsięwzięć, które inspirują, edukują, podejmują ciekawe tematy oraz zostały wzorowo zrealizowane – podsumowała dyrektora promocji i komunikacji FRSE Agnieszka Pietrzak, która w trakcie gali przedstawiła krótką historię konkursu EDUinspiracje. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem „Jak podzieliliśmy się sukcesem z innymi”. Oceniano przede wszystkim działania związane z upowszechnianiem i wykorzystywaniem rezultatów projektów. Nominacje w konkursie przyznawała Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która wskazała 28 projektów 6 kategoriach. Zwycięzców wyłoniła natomiast kapituła.

W tym roku po raz pierwszy EDUinspiracjom towarzyszył konkurs EDUinspirator. Przez jego organizację FRSE chciała nagrodzić osoby, które dzięki uczestnictwu w programach zarządzanych przez fundację wpływają na rozwój systemu edukacji w środowisku lokalnym. Pierwsza edycja odbyła się pod hasłem „Jak motywuję innych do działania”. Chęć udziału w konkursie zgłosiło ponad 100 osób. FRSE nominowała 23 osoby w 6 kategoriach. Wyboru laureatów również dokonała kapituła.

Oba konkursy odbyły się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wydarzenie zostało również objęte patronatem medialnym przez Perspektywy oraz portal www.ngo.pl.

więcej informacji na stronie http://www.frse.org.pl/eduinspiracje

Kalendarz wydarzeń

Program Młodzież w Działaniu