Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Nowy program edukacyjny na lata 2014-2020

Od 1 stycznia 2014 roku program "Młodzież w działaniu" zostaje zastąpiony programem Erasmus+. Na poniższej stronie będą zamieszczane informacje jedynie dla beneficjentów programu, których projekty nie zostały jeszcze zakończone. Instytucje zainteresowane udziałem w nowym programie zapraszamy na: www.erasmusplus.org.pl.

Młodzież w Działaniu
Komisja Europejska Fundacja Rozwmoju Systemu Edukacji

Dzień Wolontariatu Młodzieżowego, 2 września

Weź udział w obchodach Dnia Wolontariatu Młodzieżowego 2 września w centrum Warszawy i odwiedź gigantyczny, różnokolorowy namiot rozstawiony na Placu Defilad przy ul. Marszałkowskiej! 

» Zobacz ulotkę informacyjną na temat Dnia Wolontariatu Młodzieżowego

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji jest koordynatorem dnia tematycznego poświęconego wolontariatowi młodzieżowemu. Chcemy wykorzystać tę okazję do promowania wolontariatu młodzieżowego i do pokazania różnorodności działań wolontariackich realizowanych przez młodych ludzi w Polsce. 

Naszym celem jest także pokazanie wartości i korzyści, jakie płyną z bycia młodym wolontariuszem, a przede wszystkim uświadomienie ludziom, że wolontariat to najlepsza okazja do edukacji pozaformalnej – realizowania swoich pasji, rozwijania umiejętności i kompetencji oraz zdobywania nowych doświadczeń w czasie wolnym od nauki.

Do udziału w święcie wolontariatu młodzieżowego zapraszamy: młodych ludzi, szkoły, uniwersytety, placówki kulturalne, organizacje pozarządowe i wszystkich zainteresowanych.

Obejrzyj film promujący wydarzenie i zobacz, co będzie się działo 2 września w pawilonie EYV 2011 Tour!

Warsztaty tematyczne:

 • godz. 10:00 – 12:00 - „Wolontariat jako sposób realizacji własnych pasji”, organizator: British Council,
 • godz. 12:30–14:30 - „Dlaczego warto zostać wolontariuszem?”, organizator: Regionalne Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES w Szczecinie
 • godz. 15:00–17:00 - „EUROWOLONTARIAT - ciekawy start w dorosłe życie”, organizator: Eurodesk Polska
 • godz. 17:30–19:30 - „Wolontariat - droga do rozwoju w życiu prywatny i zawodowym”, organizator: Narodowa Agencja Programu „Młodzież w działaniu”

Pełny opis warsztatów wraz z rejestracją znajdziecie tutaj!

Nabór na warsztaty wciąż trwa!

Stoiska informacyjne 

Podczas dnia wolontariatu młodzieżowego każdy odwiedzający będzie miał możliwość zapoznania się z ofertą wolontariatu oraz porozmawiania z ludźmi, którzy w swoich organizacjach tworzą przestrzeń dla młodych wolontariuszy. W trakcie naszego dnia zaprezentują się:  

 • Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
 • Polski Czerwony Krzyż
 • Ministerstwo Spraw Zagranicznych Departament Informacji Europejskiej
 • Stowarzyszenie „Życie po przeszczepie”
 • Stowarzyszenie Wspierania Międzynarodowych Wymian Studenckich Erasmus Student Network Polska – Stowarzyszenie ESN Polska
 • Fundacja Dobrze Że Jesteś
 • Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży
 • Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim
 • Fundacja Rozwoju Wolontariatu
 • Samorząd Województwa Małopolskiego
 • Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej
 • Stowarzyszenie Sursum Corda
 • Eurodesk Polska

Herbatka z…

To miejsce na spotkanie z ludźmi, którzy na co dzień poświęcają swój czas jako wolontariusze w różnych organizacjach. Dowiecie się, jak dzielna Polka realizowała swoje pasje w Boliwii lub jak pewna Austryjaczka nauczyła się języka polskiego.

Kącik europejski

Przestrzeń, w której prezentowany jest europejski wymiar wolontariatu, jego pochodzenie i główne cele. W tym miejscu dostępne będą publikacje na temat europejskiego wymiaru wolontariatu, dobrych praktyk, kluczowych tematów kampanii dotyczącej Europejskiego Roku Wolontariatu. Organizatorem kącika europejskiego jest Komisja Europejska przy współpracy z przedstawicielstwem KE w Polsce.

Rozrywka

Wszystkich odwiedzających zapewniamy – będzie się działo! Oprócz możliwości spotkania i dyskusji z ekspertami od spraw wolontariatu czy uczestnictwa w warsztacie będziecie także mogli wziąć udział w przygotowanych przez nas konkursach, grach i zabawach, które udowodnią, że wolontariat młodzieżowy jest trendy.

Strefa artystyczna – przed namiotem

Dzięki młodym wolontariuszom będziecie mogli wraz z nimi stworzyć unikalne graffiti oraz wziąć udział w licznych zabawach.  

Rozmieszczenie działań w Pawilonie.

 

Inne akcje organizowane przez program "Młodzież w działaniu" związane z Europejskim Rokiem Wolontariatu:

Konkurs "Pocztówka z wolontariatu"

Efekt Wolontariusza!

Kalendarz wydarzeń

Program Młodzież w Działaniu