Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Nowy program edukacyjny na lata 2014-2020

Od 1 stycznia 2014 roku program "Młodzież w działaniu" zostaje zastąpiony programem Erasmus+. Na poniższej stronie będą zamieszczane informacje jedynie dla beneficjentów programu, których projekty nie zostały jeszcze zakończone. Instytucje zainteresowane udziałem w nowym programie zapraszamy na: www.erasmusplus.org.pl.

Młodzież w Działaniu
Komisja Europejska Fundacja Rozwmoju Systemu Edukacji

Publikacje

Zapraszamy do zapoznania się z biblioteką naszych publikacji. Znajdziecie w niej publikacje poruszające problematykę edukacji pozaformalnej, polityki młodzieżowej, inicjatyw młodzieżowych, wolontariatu, obywatelstwa europejskiego i wielu innych ciekawych tematów. Skorzystajcie z filtrów aby szybko i łatwo znaleźć interesującą Was publikacje.

Drukowane wersje niektórych publikacji programów „Młodzież w działaniu” i MŁODZIEŻ (2000-2006) są dostępne nieodpłatnie i w ograniczonej ilości dla organizacji pragnących włączyć je do swych biblioteczek.

Aby zamówić materiały, należy przesłać e-mail na adres: frse.wysylka@frse.org.pl z listą konkretnych tytułów oraz dokładnym adresem pocztowym, na który ma zostać nadana paczka. Publikacje i wysyłka są bezpłatne. Przy zamawianiu większej ilości egzemplarzy prosimy o krótkie uzasadnienie. Każda taka prośba rozpatrywana jest indywidualnie i NA zastrzega sobie prawo odmowy  wysłania materiałów.

Ze względów ekonomicznych paczki nadawane są za pośrednictwem Poczty Polskiej, dlatego w przypadku zamawiania publikacji na konkretną datę prosimy uwzględnić co najmniej 2 tygodnie na przesyłkę. Nie prowadzimy wysyłki na terenie Warszawy. Organizacje w Warszawy prosimy o osobisty odbiór materiałów.

Tematyka publikacji Tytuł i opis
Inne

Od kreatywności do innowacji - część VII PAJP

Publikacja rozwija temat kreatywności w kontekście pracy z młodzieżą i działań projektowych, porusza przy tym wiele zagadnień uniwersalnych, bez względu na kontekst podejmowanego działania. Biorąc pod uwagę, że praca przy projektach młodzieżowych jest dość nietypowa, często wybijająca z rutyny, można przypuszczać, że osoby się nią zajmujące stale ćwiczą elastyczną postawę wobec różnych zmiennych. Można by pokusić się o stwierdzenie, że tylko kreatywni ludzie odnoszą sukcesy w tym obszarze. Czy jest to prawda? Odpowiedź znajdziecie w trakcie lektury. Publikacja powstała w 2014 roku w ramach wieloletniego projektu edukacyjnego Pozaformalnej Akademii Jakości Projektu.

Pobierz plik (1.61 MB)

Tylko wersja elektroniczna
Edukacja pozaformalna

Wspieraj młodzież coachingowo - część VI PAJP

Zadaniem publikacji jest przedstawienie idei pracy coachingowej z młodzieżą i narzędzi z nią związanych. Publikacja zachęca do spojrzenia na swoją pracę i podejście do młodych ludzi pod innym kątem niż zazwyczaj, do znalezienia nowych narzędzi, poszerzenia swego warsztatu. Publikacja powstała w 2014 roku w ramach wieloletniego projektu edukacyjnego Pozaformalnej Akademii Jakości Projektu.

Pobierz plik (1.71 MB)

Dostępna również w wersji drukowanej
Raport

Raport programu "Młodzież w działaniu" 2012

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym raportem podsumowujacym działania Narodowej Agencji oraz prezentujacym dofinansowane projekty.

Pobierz plik (5.85 MB)

Tylko wersja elektroniczna
Inne

Wystawa Krok po kroku

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami osób, którym projekty młodziezowe pomogły w osiągnieciu sukcesu.

Pobierz plik (4.06 MB)

Tylko wersja elektroniczna
Edukacja pozaformalna

Przewodnik po programie "Młodzież w działaniu" 2013 - wersja polska

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym Przewodnikiem po programie "Młodzież w działaniu".

Pobierz plik (1.64 MB)

Tylko wersja elektroniczna
Inne

„Nieodkryty kraj” („The undiscovered country” )

The undiscovered country” to angielska wersja publikacji „Nieodkryty kraj” dotyczącej uczenia się przez doświadczenie podczas Wolontariatu Europejskiego (EVS). Podzielona jest na trzy rozdziały dotyczące przyszłości, rozwoju osobistego oraz zarządzania zmianą w kontekście Wolontariatu Europejskiego w ujęciu teoretycznym i praktycznym.

Pobierz plik (624.45 KB)

Tylko wersja elektroniczna
Edukacja pozaformalna

Errata do Przewodnika dla beneficjentów 2013

W związku dołączeniem Chorwacji do UE, zmieniony został spis państw członkowskich w Przewodniku.

Pobierz plik (60.68 KB)

Tylko wersja elektroniczna
Edukacja pozaformalna

Youth in Action Programme Guide 2013 - english version

Zapraszamy do zapoznania się z wersją angielską aktualnego Przewodnika po programie "Młodzież w działaniu".

Pobierz plik (1.03 MB)

Tylko wersja elektroniczna
Edukacja pozaformalna

Przewodnik po programie "Młodzież w działaniu" 2012 - wersja polska

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym Przewodnikiem po programie "Młodzież w działaniu". Szczególnie prosimy o uwagę osoby zainteresowane Wolontariatem Europejskim oraz współpracą ze Wschodem -  są zmiany!

Pobierz plik (2.15 MB)

Tylko wersja elektroniczna
Edukacja pozaformalna

Youth in Action Programme Guide 2012 - english version

Zapraszamy do zapoznania się z wersją angielską aktualnego Przewodnika po programie "Młodzież w działaniu". Szczególnie prosimy o uwagę osoby zainteresowane Wolontariatem Europejskim i  współpracą ze wschodem - są zmiany!

Pobierz plik (894.83 KB)

Tylko wersja elektroniczna
Edukacja pozaformalna

Przewodnik po programie "Młodzież w działaniu" 2011

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym Przewodnikiem po programie "Młodzież w działaniu". Szczególnie prosimy o uwagę osoby zainteresowane Wolontariatem Europejskim, są zmiany! Witamy Chorwację i Szwajcarię, które od tego roku traktowane są jako Kraje Programu.

Pobierz plik (1.51 MB)

Tylko wersja elektroniczna
Wolontariat

Nieodkryty kraj. Przyszłość, rozwój osobisty oraz zarządzanie zmianą w kontekście szkoleń evs

„Nieodkryty kraj” dotyczy uczenia się przez doświadczenie podczas Wolontariatu Europejskiego i przedstawia trzy tematy. Są one zgłębiane w rozdziałach „Przyszłość”, „Rozwój osobisty” i „Zarządzanie zmianą”, zarówno z naciskiem na teorię, jak i praktykę.

Pobierz plik (464.36 KB)

Dostępna również w wersji drukowanej
Edukacja pozaformalna

Analiza potrzeb - pakiet edukacyjny PAJP cz. 5

Analiza potrzeb to jedna z najważniejszych czynności projektowych. Kolejna publikacja Pozaformalnej Akademii Jakości Projektów pokazuje w jaki sposób należy ją przeprowadzić i czemu będzie nam służyć

Pobierz plik (2.24 MB)

Dostępna również w wersji drukowanej
Edukacja pozaformalna
Aktywne uczestnictwo młodzieży
Inne

Kieszonkowy inspirator przedsiębiorczości

„Przedsiębiorczość i innowacyjność”, bo tak dokładnie określana jest przez Parlament Europejski ta jedna z ośmiu kompetencji kluczowych, oznacza zdolność osoby do wcielania pomysłów w czyn. Zobaczcie jak czym dla uczestników Inicjatyw Młodzieżowych jest przedsiębiorczość i jak wdrożyli ją w życie.

Pobierz plik (1.05 MB)

Dostępna również w wersji drukowanej
Wolontariat

Kieszonkowy przewodnik wolontariusza europejskiego

Przewodnik został przygotowany z myślą o uczestnikach projektów Wolontariatu Europejskiego. Zawiera informacje zarówno o tym, jak najlepiej przygotować się do wyjazdu, o czym pamiętać podczas realizacji działań, jak również w jaki sposób wykorzystać doświadczenie zdobyte za granicą po powrocie do kraju. Obowiązkowa lektura dla przyszłych wolontariuszy EVS! 

Pobierz plik (13.54 MB)

Tylko wersja elektroniczna
Raport

Raport programu "Młodzież w działaniu" 2011

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym raportem podsumowującym działania Naordowej Agencji oraz projekty dofinansowane przez program. 

Pobierz plik (7.11 MB)

Tylko wersja elektroniczna
Edukacja pozaformalna

Folder programu „Młodzież w działaniu”

Czym jest program "Młodzież w działaniu"? Kto może z niego skorzystać? Z jakimi krajami można współpracować i jakie działania można dzięki niemu zorganizować? Ta zaledwie 16-stronicowa broszura w przystępny sposób odpowiada nie tylko na te, ale również na wiele innych pytań, a także wskazuje źródło dalszych informacji.

Pobierz plik (3.3 MB)

Dostępna również w wersji drukowanej
Edukacja pozaformalna

Ulotka programu "Młodzież w działaniu"

W ulotce znajdziecie podstawowe informacje o programie oraz krótki opis poszczególnych akcji.

Pobierz plik (627.27 KB)

Tylko wersja elektroniczna
Raport

Raport programu "Młodzież w działaniu" 2010

Przedstawiamy raport z działalności programu w roku 2010. Znajdziecie w nim przykłady projektów dofinansowanych przez "Młodzież w działaniu", a także informacje na temat szkoleń i wydarzeń realizowanych w ramach działań własnych programu.

Pobierz plik (4.46 MB)

Tylko wersja elektroniczna
Youthpass

Youthpass na skróty. Rozpowszechnianie rezultatów uczenia się

Przedstawiamy pierwszą z serii broszur informacyjnych na temat narzędzi jakie daje program "Młodzież w działaniu". Publikacja jest poświęcona tematyce certyfikacji umiejętności, które można zdobyć realizując projekty młodzieżowe. Zobacz jak łatwo sprawdzisz czego się nauczyłeś i rozpowszechnisz swoje umiejetności.

Pobierz plik (2.03 MB)

Dostępna również w wersji drukowanej

Kalendarz wydarzeń

Program Młodzież w Działaniu