Uwaga! Już 16 czerwca nastąpi zmiana adresu siedziby Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prosimy o kierowanie korespondencji na nowy adres:

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa


Strona, którą oglądasz jest statyczną, archiwalną wersją serwisu. Żadne elementy dynamiczne (np. wyszukiwarki) nie funkcjonują. (Zamknij komunikat)

Nowy program edukacyjny na lata 2014-2020

Od 1 stycznia 2014 roku program "Młodzież w działaniu" zostaje zastąpiony programem Erasmus+. Na poniższej stronie będą zamieszczane informacje jedynie dla beneficjentów programu, których projekty nie zostały jeszcze zakończone. Instytucje zainteresowane udziałem w nowym programie zapraszamy na: www.erasmusplus.org.pl.

Młodzież w Działaniu
Komisja Europejska Fundacja Rozwmoju Systemu Edukacji

Publikacje

Zapraszamy do zapoznania się z biblioteką naszych publikacji. Znajdziecie w niej publikacje poruszające problematykę edukacji pozaformalnej, polityki młodzieżowej, inicjatyw młodzieżowych, wolontariatu, obywatelstwa europejskiego i wielu innych ciekawych tematów. Skorzystajcie z filtrów aby szybko i łatwo znaleźć interesującą Was publikacje.

Drukowane wersje niektórych publikacji programów „Młodzież w działaniu” i MŁODZIEŻ (2000-2006) są dostępne nieodpłatnie i w ograniczonej ilości dla organizacji pragnących włączyć je do swych biblioteczek.

Aby zamówić materiały, należy przesłać e-mail na adres: frse.wysylka@frse.org.pl z listą konkretnych tytułów oraz dokładnym adresem pocztowym, na który ma zostać nadana paczka. Publikacje i wysyłka są bezpłatne. Przy zamawianiu większej ilości egzemplarzy prosimy o krótkie uzasadnienie. Każda taka prośba rozpatrywana jest indywidualnie i NA zastrzega sobie prawo odmowy  wysłania materiałów.

Ze względów ekonomicznych paczki nadawane są za pośrednictwem Poczty Polskiej, dlatego w przypadku zamawiania publikacji na konkretną datę prosimy uwzględnić co najmniej 2 tygodnie na przesyłkę. Nie prowadzimy wysyłki na terenie Warszawy. Organizacje w Warszawy prosimy o osobisty odbiór materiałów.

Tematyka publikacji Tytuł i opis
Edukacja pozaformalna

Here2stay a handbook on non-formal learning and its recognition

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją „Here to Stay”, która poświęcona jest tematyce edukacji pozaformalnej i jej postrzeganiem, podaje ponadto przykłady dobrych praktyk oraz oferuje bogatą bibliografię dotyczącą problematyki edukacji pozaformalnej.

Pobierz plik (2.93 MB)

Tylko wersja elektroniczna
Polityka młodzieżowa

Youth on the Move initiative

Komunikat Komisji Europejskiej w sprawie inicjatywy „Mobilna młodzież”. Komunikat przedstawia podstawowe założenia tej inicjatywy, oraz jej kluczowy charakter w budowaniu gospodarki opartej na wiedzy i zmniejszaniu bezrobocia wśród młodych ludzi.

Pobierz plik (99.01 KB)

Tylko wersja elektroniczna
Edukacja pozaformalna

A Good Connection

Publikacja dostarcza praktycznych informacji na temat przygotowania i realizacji projektów Międzynarodowych Inicjatyw Młodzieżowych. Przewodnik ten oprowadza po świecie międzynarodowej współpracy i międzykulturowego uczenia się oraz pokazuje, jak wiele można zyskać, prowadząc działania na większą od lokalnej skalę. Publikacja dostępna w polskiej wersji językowej w wersji drukowanej.

Pobierz plik (1.13 MB)

Tylko wersja elektroniczna

Kalendarz wydarzeń

Program Młodzież w Działaniu